Kérdések foglalkoztatják a megváltozott munkaképesség vagy a megváltozott munkaképességgel való foglalkoztatás feltételeivel, az eljárás menetével, a szükséges teendőkkel kapcsolatban ?
Nehezen találja meg az Önt érintő eljárásokkal, az igénybe vehető támogatásokkal, az ellátások és a munkavállallás feltételeivel kapcsolatos jogszabályokat, tájékoztatókat ?
Segítségünkkel könnyebben eligazodhat a szükséges információk között, mert nálunk egy helyen, rendszerezve, összegyűjtve találhatja meg őket !
Nehezen tud eligazodni a különféle gyártók és forgalmazók termékei között?
Segítséget nyújtunk a megfelelő és kedvező árú eszköz megtalálásában, az ajánlatok összehasonlításában !
Megtalálható a mozgás, járás vagy hallássérültek életét segítő termékek teljessége, a lakóhelyéhez legközelebbi, és a legkedvezőbb árakat kínáló forgalmazó.
A társadalombiztosítás által támogatottan beszerezhető segédeszközökről tájékoztat az Online Segédeszköz Jegyzék (SEJK).
Megváltozott munkaképességűként szeretne elhelyezkedni, de nem talál megfelelő információforrást a lehetőségekről ?
Szeretne többet tudni a szóba jöhető munkáltatókról, az Ön adottságaihoz, tapasztalataihoz, lakóhelyéhez illeszkedő lehetőséget könnyebben kiválasztani ?
Bemutatjuk az ország egyes megyéiben és nagyobb településein a megváltozott munkaképességűek és fogyatékkal élők foglalkoztatásával foglalkozó cégeket, alapítványokat, szervezeteket, és az általuk nyújtott munkalehetőségeket.
Hiánypótló funkciót kívánunk betölteni. Célunk a megváltozott munkaképességű, illetve mozgássérült, látássérült vagy hallássérült olvasók segítése, akik főleg álláskeresésük során, vagy segédeszköz vásárlás tervezésekor információt keresnek a gyors és helyes döntéshez. Ezeket az információkat jelenleg nehezen találhatjuk meg, ezért úgy döntöttünk, hogy összegyűjtjük azokat egy átfogó áttekintést adó módon. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására akkreditációval rendelkező foglalkoztatókra, és az általuk meghirdetett állásokra vonatkozó információt igyekszünk egy helyen elérhetővé tenni. Emellett a ma már rendelkezésre álló nagyon sokféle segédeszközt is rengeteg forgalmazó kínálja. Úgy gondoltuk, hogy célszerű ezeket is egy helyre gyűjteni, hogy a termékekre és az árakra vonatkozó információ gyorsan áttekinthető legyen az összehasonlítás, és a funkcionálisan és ár szempontjából legmegfelelőbb termék megtalálása érdekében. Emellett megtalálható az ügyintézés, munkához jutás,segítségnyújtás és kapcsolatteremtés szempontjából fontos intézmények, szervezetek és közösségek elérhetősége.
|
Kérjük, támogassa a Kerek Világ Alapítványt adója 1%-ával!Adószámunk: 19031628-1-02 |
Érzékenyítő szolgáltatás
Alapítványunk a kezdetek óta törekszik arra, hogy megmutassa azokat az értékeket, azt a lelki tőkét, amelyeket sérült társaink birtokolnak, s amelyben joggal lehetnek példaképeink. Esélyegyenlőségi – érzékenyítő munkánk egyik fő célja a szemléletformálás, az előítéletek oldása. Tevékenységünk mindig a változó igényekhez igazodott: végeztünk akadálymentesítési felmérést, tanácsadást, tartottunk élményalapú képzéseket, tréningeket. 2016 óta leggyakrabban esélyórákra, workshopokra és élő könyvtári alkalmakra kapunk meghívást. Tapasztalataink azt mutatják, hogy sokan azért kerülik a fogyatékossággal élőket, mert nem tudják, hogyan lépjenek kapcsolatba velük, hogyan lehet természetesen, fesztelenül viselkedni a társaságukban. Kevesen vállalkoznak az óvodai, iskolai integrálásukra, és félve alkalmazzák munkahelyeken őket. Az előítéletek oldásában kiemelt szerepe van mind a személyes tapasztalatoknak, mind pedig a fogyatékosság fogalmához kapcsolódó ismeretek tisztázásának. Érzékenyítésünk fontos célkitűzése, hogy a résztvevők praktikus ismeretekhez jussanak és gyakorolják a sérültekkel való kommunikációt. Érzékenyítő csoportunkat látássérült, Asperger-szindrómás, mozgássérült kollégáink alkotják. Mindegyikük dolgozik, teljes életet él. Többen is diplomások, informatikai, bölcsész, szociális területen végeztek. Felkészültségük és érintettségük, tapasztalataik teszik hitelessé az érzékenyítést, és tabuk nélkül válaszolnak a résztvevők személyesebb kérdéseire is. Beszélgetünk az önellátás, a közlekedés, a tanulás – munkavállalás, szabad idős tevékenységek és társas kapcsolatok nehézségeiről és lehetőségeiről is. Ismertetünk olyan mindennapi negatív példákat is, amelyek bántóak, kirekesztőek, s így a be- és elfogadást jelentősen megnehezítőek lehetnek. Nagyon fontos, hogy a fogyatékosság egy állapot, és gyakran nem vesszük észre mögötte az embert: személyiségét, erősségeit, képességeit, stb. Szemléletformáló workshopjainkat konkrét tematikák mentén végezzük, és folyamatosan fejlesztjük, újragondoljuk. Az alkalmak oldott, játékos légkörben zajlanak, és rugalmasan igazodnak a helyszíni adottságokhoz, a résztvevők életkorához, tapasztalataihoz. Érzékenyítő csoportunk tagjai a fogyatékkal élők helyzetébe, mindennapjaiba engednek bepillantást. A személyes beszélgetések lehetőséget teremtenek arra, hogy az elutasítás helyett az elfogadás kerüljön előtérbe.
Herczeg Zsuzsanna
|
|
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer