Kérdések foglalkoztatják a megváltozott munkaképesség vagy a megváltozott munkaképességgel való foglalkoztatás feltételeivel, az eljárás menetével, a szükséges teendőkkel kapcsolatban ?
Nehezen találja meg az Önt érintő eljárásokkal, az igénybe vehető támogatásokkal, az ellátások és a munkavállallás feltételeivel kapcsolatos jogszabályokat, tájékoztatókat ?
Segítségünkkel könnyebben eligazodhat a szükséges információk között, mert nálunk egy helyen, rendszerezve, összegyűjtve találhatja meg őket !
Nehezen tud eligazodni a különféle gyártók és forgalmazók termékei között?
Segítséget nyújtunk a megfelelő és kedvező árú eszköz megtalálásában, az ajánlatok összehasonlításában !
Megtalálható a mozgás, járás vagy hallássérültek életét segítő termékek teljessége, a lakóhelyéhez legközelebbi, és a legkedvezőbb árakat kínáló forgalmazó.
A társadalombiztosítás által támogatottan beszerezhető segédeszközökről tájékoztat az Online Segédeszköz Jegyzék (SEJK).
Megváltozott munkaképességűként szeretne elhelyezkedni, de nem talál megfelelő információforrást a lehetőségekről ?
Szeretne többet tudni a szóba jöhető munkáltatókról, az Ön adottságaihoz, tapasztalataihoz, lakóhelyéhez illeszkedő lehetőséget könnyebben kiválasztani ?
Bemutatjuk az ország egyes megyéiben és nagyobb településein a megváltozott munkaképességűek és fogyatékkal élők foglalkoztatásával foglalkozó cégeket, alapítványokat, szervezeteket, és az általuk nyújtott munkalehetőségeket.
Hiánypótló funkciót kívánunk betölteni. Célunk a megváltozott munkaképességű, illetve mozgássérült, látássérült vagy hallássérült olvasók segítése, akik főleg álláskeresésük során, vagy segédeszköz vásárlás tervezésekor információt keresnek a gyors és helyes döntéshez. Ezeket az információkat jelenleg nehezen találhatjuk meg, ezért úgy döntöttünk, hogy összegyűjtjük azokat egy átfogó áttekintést adó módon. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására akkreditációval rendelkező foglalkoztatókra, és az általuk meghirdetett állásokra vonatkozó információt igyekszünk egy helyen elérhetővé tenni. Emellett a ma már rendelkezésre álló nagyon sokféle segédeszközt is rengeteg forgalmazó kínálja. Úgy gondoltuk, hogy célszerű ezeket is egy helyre gyűjteni, hogy a termékekre és az árakra vonatkozó információ gyorsan áttekinthető legyen az összehasonlítás, és a funkcionálisan és ár szempontjából legmegfelelőbb termék megtalálása érdekében. Emellett megtalálható az ügyintézés, munkához jutás,segítségnyújtás és kapcsolatteremtés szempontjából fontos intézmények, szervezetek és közösségek elérhetősége.
|
Kérjük, támogassa a Kerek Világ Alapítványt adója 1%-ával!Adószámunk: 19031628-1-02 |
Hallássérültek segédeszközei
Hallásunk ki van szolgáltatva környezetünknek, amiben élünk. A minket körülvevő hangerő, környezeti zaj,kihat a hallásra és károsíthatja azt. Ezt bizonyítja a nagyothallással élők magas száma, adott gyárvárosok térségeiből. Kevesen tudják, hogy egy, egyszeri ártatlannak hitt durranás, például: durranó játék pisztoly, petárda, lövés, életre szóló halláskárosodást (zajártalom) okozhat. Hasonlóan káros zajterhelés éri fülünket utcai forgalomban, munkahelyeken (gyárak), szórakozóhelyeken (diszkó, koncert). Idegi halláscsökkenést okozhatnak még fertőző vírusos megbetegedések és bizonyos halláskárosító antibiotikum származékok is, oxigénhiány – ennek előfordulása ritkább. A hallás csökkenése minden embert érinthet, kortól-, nemtől-, munkától és szociális környezettől függetlenül. Hallókészülékek jelentenek megoldást a halláskárosodás tüneteinek enyhítésében. Vannak fül mögé és a fülre szerelhető készülékek. A legmodernebb készülékek a hallójáratba illeszthetők, ezek kozmetikailag is jobban elfogadhatók a beteg számára. De hozzá kell tenni, hogy tudományos vizsgálatok kimutatták, hogy a hallókészülékkel való ellátás sikere a korai ellátáson és viselés rendszerességén múlik. Az érintett emberek közül sokan csak akkor fordulnak először tanácsért - fül-orr-gégész szakorvoshoz , audiológushoz, esetleg hallásakusztikushoz -, ha hallással kapcsolatos problémáik az idő elteltével fokozódnak és a mindennapokban, komoly problémát okoznak. Halláscsökkenésnél az agy a beszédet másképpen dolgozza fel és - továbbítja, mint egy egészséges hallásnál. Hallókészülék viselés kezdetén, az agy a beszéd feldolgozását újra tanulja, mivel a hallásveszteség miatt, az ellátásig eltelt hosszú idő alatt „elszokott” a hallástól. Az agynak újra kell tanulnia az „elveszettnek hitt” beszéd-, és környezeti hangok felismerését – immáron egy hallókészülék segítségével, mely a halláscsökkenésből adódó deficitet kompenzálja. Egy hallókészülékhez kapcsolható adó-vevő készülék, kommunikációs rendszer ugyan nem erősít többet a hallókészüléknél, de előnye, hogy csak a hasznos jelet (az adót viselő hangját) erősíti fel, a környezeti zajokat viszont nem. Emellett a messzebbről jövő beszédet ugyanúgy erősíti, mint a kisebb távolságból jövőt. Így jobb hallási feltételeket biztosít. A hangerősítő berendezéseken - hallókészülék, kommunikációs rendszer - kívül léteznek hanghelyettesítő, hangpótló, esetleg hang átalakító berendezések is. E készülékek használata a siket emberek számára elengedhetetlen – lenne- a megfelelő életminőség eléréséhez. Ilyen elemi szükségleteket kielégítő segédeszközök például a kapucsengő jelző, a vészjelző, a babasírás jelző, a fax- vagy telefonjelző stb. készülék. A felsorolt segédeszközök általános ismérve, hogy a hangot fényjelzéssel teszik láthatóvá, s ezáltal érzékelhetővé.
|
|
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer