Kérdések foglalkoztatják a megváltozott munkaképesség vagy a megváltozott munkaképességgel való foglalkoztatás feltételeivel, az eljárás menetével, a szükséges teendőkkel kapcsolatban ?
Nehezen találja meg az Önt érintő eljárásokkal, az igénybe vehető támogatásokkal, az ellátások és a munkavállallás feltételeivel kapcsolatos jogszabályokat, tájékoztatókat ?
Segítségünkkel könnyebben eligazodhat a szükséges információk között, mert nálunk egy helyen, rendszerezve, összegyűjtve találhatja meg őket !
Nehezen tud eligazodni a különféle gyártók és forgalmazók termékei között?
Segítséget nyújtunk a megfelelő és kedvező árú eszköz megtalálásában, az ajánlatok összehasonlításában !
Megtalálható a mozgás, járás vagy hallássérültek életét segítő termékek teljessége, a lakóhelyéhez legközelebbi, és a legkedvezőbb árakat kínáló forgalmazó.
A társadalombiztosítás által támogatottan beszerezhető segédeszközökről tájékoztat az Online Segédeszköz Jegyzék (SEJK).
Megváltozott munkaképességűként szeretne elhelyezkedni, de nem talál megfelelő információforrást a lehetőségekről ?
Szeretne többet tudni a szóba jöhető munkáltatókról, az Ön adottságaihoz, tapasztalataihoz, lakóhelyéhez illeszkedő lehetőséget könnyebben kiválasztani ?
Bemutatjuk az ország egyes megyéiben és nagyobb településein a megváltozott munkaképességűek és fogyatékkal élők foglalkoztatásával foglalkozó cégeket, alapítványokat, szervezeteket, és az általuk nyújtott munkalehetőségeket.
Hiánypótló funkciót kívánunk betölteni. Célunk a megváltozott munkaképességű, illetve mozgássérült, látássérült vagy hallássérült olvasók segítése, akik főleg álláskeresésük során, vagy segédeszköz vásárlás tervezésekor információt keresnek a gyors és helyes döntéshez. Ezeket az információkat jelenleg nehezen találhatjuk meg, ezért úgy döntöttünk, hogy összegyűjtjük azokat egy átfogó áttekintést adó módon. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására akkreditációval rendelkező foglalkoztatókra, és az általuk meghirdetett állásokra vonatkozó információt igyekszünk egy helyen elérhetővé tenni. Emellett a ma már rendelkezésre álló nagyon sokféle segédeszközt is rengeteg forgalmazó kínálja. Úgy gondoltuk, hogy célszerű ezeket is egy helyre gyűjteni, hogy a termékekre és az árakra vonatkozó információ gyorsan áttekinthető legyen az összehasonlítás, és a funkcionálisan és ár szempontjából legmegfelelőbb termék megtalálása érdekében. Emellett megtalálható az ügyintézés, munkához jutás,segítségnyújtás és kapcsolatteremtés szempontjából fontos intézmények, szervezetek és közösségek elérhetősége.
|
Kérjük, támogassa a Kerek Világ Alapítványt adója 1%-ával!Adószámunk: 19031628-1-02 |
Szervezetek
A civil szervezeteknek, szociális alap és szakosított intézmények működtetésével, fontos szerepük van a fogyatékos emberek társadalmi integrációjának megvalósításában. E szervezetek a fogyatékkal élők számára intézményi keretek között zajló szociális szolgáltatást nyújtanak.Olyan szakmai programokat, pályázati projekteket valósítanak meg, amelyek segítik a fogyatékkal élő embereket esélyegyenlőségük megvalósításában. A civil szervezetek – alapítványok, egyesületek, közhasznú társaságok –, amelyek a törvényben meghatározott módon fenntartják és ellenőrzik az intézményeik, az ellátást ténylegesen végző, működési engedéllyel, telephellyel, stábbal rendelkező szolgáltatási egységeik működését. A fogyatékkal élők csoportjain belüli kommunikáció gyarapodása révén a fogyatékkal élő emberek számára lehetőség nyílt a csoporton belüli széles körű kapcsolattartásra, erősödnek a fogyatékkal élők közösségei. A fogyatékkal élőket összefogó klubok feladata lehet az, hogy azokat fogják össze és azokon segítsenek elsősorban, akik más lehetőséggel nem rendelkeznek, vagyis nincs biztos családi hátterük, baráti kapcsolataik, munkanélküliek. Itt a közösség támogató ereje segíti az egyént a kirekesztettségből való kitörésben. A fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezeteinek törekvése, hogy a "Semmit rólunk nélkülünk" elve alapján magukkal az érintettekkel, az őket képviselő tagszervezeteivel közösen határozzák meg az érdekvédelmi célokat. Részt vesznek az országos fogyatékosságpolitika alakításában. A helyi egyesületek a helyi döntések proaktív résztvevői. Ezen felül minden olyan döntésben képviselni kívánják a fogyatékkal élő emberek véleményét, amely hatással lehet a fogyatékkal élő emberek életére. Az érdekvédelmi munka alapját az emberi jogok adják: a fogyatékkal élő emberek nem másodrendű állampolgárok, hanem a sokszínű társadalom aktív részesei, másokkal azonos alapon illetik meg őket a jogok, kötelességek, szolgáltatások.
|
|
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer